top of page
Szukaj

Dostawa spa ogrodowego zimą

Dostawa wanny z hydromasażem zimą? Przeczytaj to najpierw

Na ziemi leży świeży śnieg, a słońce odbija się od pokrytych lodem konarów drzew. To idealny zimowy dzień. Cóż, prawie idealne. Brakuje tylko Twojej nowej wanny z hydromasażem.

Ale dobrą wiadomością jest to, że dostawa jest zaplanowana i powinna dotrzeć przed zmianą sezonu. Masz kilka pytań dotyczących dostawy wanny z hydromasażem zimą. Na przykład, czy rzeczywiście można zainstalować wannę z hydromasażem w miesiącach zimowych?

Wanny z hydromasażem Master Spas mogą być dostarczane przez cały rok. Ale twoja przestrzeń musi być gotowa. Twój lokalny sprzedawca ma wiedzę i doświadczenie, aby bezpiecznie zainstalować wannę z hydromasażem.

Przed zaplanowaniem dostawy wanny z hydromasażem należy skontaktować się z licencjonowanym elektrykiem.

Przygotowanie podwórka na wannę z hydromasażem

Jeśli przewidujesz dostawę zimową porą wanny z hydromasażem , ważne jest, aby przygotować miejsce tak wcześnie, jak to możliwe.

Jeśli mieszkasz w zimnym klimacie, warunki pogodowe, takie jak głębokie mrozy lub obfite opady śniegu, mogą sprawić, że będzie to trudne. Firma budowlana lub projektant krajobrazu mogą nie być w stanie rozbić gruntu lub zalać betonu.

Wanna z hydromasażem wymaga płaskiej, poziomej powierzchni, która wytrzyma ciężar wanny. Na przykład można wybrać podkładkę żelbetową o grubości 10 cm.

Ile waży wanna z hydromasażem? Możesz znaleźć te informacje w podręczniku użytkownika, który jest dostępny online . Pamiętaj, aby mieć te informacje pod ręką podczas pracy z wykonawcą lub projektantem krajobrazu.


Dzień dostawy

Zespół dostawczy może użyć wózka, wózka widłowego lub dźwigu - to zależy tylko od miejsca.

Aby upewnić się, że proces przebiega zgodnie z planem, oto kilka rzeczy, które możesz zrobić:

Ważne jest, aby przejść ścieżką dostawy i usunąć wszelkie przeszkody. Latem takimi przedmiotami mogą być meble ogrodowe i donice. Jeśli dostawa do wanny z hydromasażem jest zimą, usuń śnieg i posol chodniki. Upewnij się, że bramy działają prawidłowo i nie są oblodzone.

Podstawa spa musi być czysta, sucha i równa. Możesz zmieść miotłą, usuwając wszystko z betonu lub kostki brukowej podczas rozładunku z ciężarówki.

Zaplanuj wizytę elektryka na miejscu. Im szybciej można podłączyć spa, tym szybciej można zacząć napełniać wannę.
Podczas ponownego napełniania wanny z hydromasażem warto użyć filtra wstępnego. Filtr wstępny pomoże usunąć zawieszone ciała stałe i metale ciężkie z wody źródłowej, ułatwiając utrzymanie czystości wody w wannie z hydromasażem.

Napełnianie wanny z hydromasażem zimą

Pierwszą rzeczą, którą możesz wziąć pod uwagę, jest temperatura powietrza. Temperatura wpłynie na Twój zimowy czas dostawy do wanny z hydromasażem, szczególnie podczas napełniania wanny.

Jednak zechcesz również wziąć pod uwagę swoje źródło wody. Napełnienie wanny z hydromasażem może zająć kilka godzin, w zależności od ciśnienia wody w domu i wielkości spa. Przed przybyciem spa sprawdź wąż, kran i połączenie, aby upewnić się, że woda ma dobry przepływ.

Jeśli temperatura jest poniżej zera, woda może zamarznąć wewnątrz elementów. Miej oko na swoją wannę z hydromasażem, ponieważ jest wypełniona, aby upewnić się, że nie ma żadnych problemów.

Bez względu na porę roku w wannie z hydromasażem należy przestrzegać kilku podstawowych zasad:

  • Sprawdź mocowania pompy spa

  • Zamocuj filtr wstępny do węża ogrodowego

  • Dodaj Metal clean, aby usunąć metale ciężkie

Biblioteka filmów Master Spas zawiera łatwe do wykonania samouczki, które ułatwiają pielęgnację wanny z hydromasażem.

Utrzymuj ciepło

Sekret napełniania jacuzzi zimą? Może to być tak proste, jak zajrzenie pod biurko.

W obudowie spa można umieścić mały ceramiczny grzejnik. Podgrzewacz zapobiega zamarzaniu wody w orurowaniu spa i wewnątrz podzespołów. Podczas napełniania można używać wewnątrz obszaru serwisowego grzejnika (dmuchawy z gorącym powietrzem).

Jeśli zdecydujesz się umieścić grzejnik wewnątrz szafki, pamiętaj, aby podłączyć go do gniazdka GFCI. Ten typ gniazdka elektrycznego jest często częścią standardowych przepisów budowlanych dotyczących gniazdek zewnętrznych w nowszych domach.

Nie masz grzejnika? Możesz użyć mocnej żarówki do wytworzenia ciepła. Używanie 100-watowych żarówek utrzyma wannę w wystarczająco wysokiej temperaturze, aby uniknąć zamarznięcia podczas jej napełniania.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących napełniania wanny z hydromasażem, zapoznaj się z instrukcją obsługi.

Jeśli chcesz cieszyć się zimą w wannie z hydromasażem Master Spas, niezbędny jest przytulny szlafrok.7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page