top of page
Adnotacja 2020-08-11 103234.png

Hot Tubes Korzyści zdrowotne

Hydroterapia w jacuzzi zapewnia szereg korzyści zdrowotnych *.

Regularne kąpiele w wannie z hydromasażem mogą:

-Zmniejszyć stres i lęk
-Uśmierzyć ból, w tym ból związany z chorobami przewlekłymi
-Zwiększyć mobilność
-Poprawić sen

Dzięki wannie z hydromasażem możesz poprawić jakość swojego życia i osiągnąć swoje cele związane ze zdrowiem.

* Zawsze porozmawiaj z lekarzem przed rozpoczęciem nowej rutyny zdrowotnej.

Zmniejszony stres i lęk

reduce-stress-in-a-hot-tub.png

Badania pokazują, że kąpiel w wannie z hydromasażem może znacznie zmniejszyć stres.

Według National Swimming Pool Foundation, „po 25 minutach kąpieli w wannie z hydromasażem o temperaturze 102 stopni, autonomiczny układ nerwowy zmienia się podczas zanurzenia w ciepłej wodzie, powodując zmiany równoległe do tych obserwowanych podczas relaksu i towarzyszące zmniejszeniu lęku”.

Promowanie głębszego relaksu:

-Połączenie gorącej wody i strumieni masujących zmniejsza       napięcie mięśni i łagodzi stres fizyczny.
-Gorąca woda podnosi temperaturę ciała.
-Temperatura wody powoduje rozszerzenie naczyń     krwionośnych, poprawia krążenie i obniża ciśnienie krwi.

Przeciwbólowy

pain-relief-in-a-hot-tub.png

Jedną z korzyści płynących z kąpieli w jacuzzi jest ulga w przewlekłym bólu, który jest coraz większym problemem zdrowotnym. Według Centers for Disease Control 50 milionów dorosłych Amerykanów cierpi na przewlekły ból i jest to „jeden z najczęstszych powodów, dla których dorośli szukają pomocy medycznej”.

Leczenie bólu przewlekłego często koncentruje się na łagodzeniu objawów i poprawie jakości życia. Wanna z hydromasażem może uzupełniać tradycyjne terapie w celu złagodzenia bólu spowodowanego chorobami przewlekłymi, takimi jak zapalenie stawów i rwa kulszowa.

Gorąca woda może zmniejszyć stan zapalny i zwiększyć przepływ krwi do mięśni. Ponadto temperatura wody może zapobiec bolesnym skurczom mięśni. Dzięki wyporności wody stawy będą również odczuwać mniejszy nacisk.

Ale hydroterapia to coś więcej niż woda i temperatura. Regulowane dysze masujące oddziałują na mięśnie i uwalniają narastające napięcie, dzięki czemu można wykorzystać zalety wanny z hydromasażem.

 

Terapia jacuzzi może przynieść korzyści osobom z następującymi schorzeniami:

 

-Artretyzm
-Rwa kulszowa
-Fibromialgia
-Przewlekły ból krzyża
-Przewlekłe bóle głowy i migreny
-Urazy sportowe

Zwiększona mobilność

hot-tub-improves-mobility.png

Temperatura i wypór wody mogą pomóc poprawić wytrzymałość i elastyczność. Rozciąganie i ćwiczenia w wannie z hydromasażem mogą również poprawić mobilność bez ryzyka kontuzji. Sportowcy, którzy rehabilitują kontuzję sportową, mogą korzystać z zalet wanny z hydromasażem, która bezpiecznie porusza sztywne stawy.

Lepszy sen

improved-sleep.png

Oprócz sprzyjania większemu relaksowi, jedną niesamowitą zaletą korzystania z wanny z hydromasażem jest lepszy sen.

Według Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego „nawet niewielki brak snu lub słaby sen mogą wpływać na pamięć, osąd i nastrój”. Przewlekła deprywacja snu może negatywnie wpływać na zdrowie, przyczyniając się do otyłości i nadciśnienia.

National Sleep Foundation zaleca, aby dorośli spali od siedmiu do dziewięciu godzin w nocy. Jednak około 35 procent dorosłych Amerykanów nie otrzymuje sugerowanych siedmiu godzin, a średnia amerykańska to 6,8 godziny snu na dobę.

 

W jaki sposób wanna z hydromasażem może pomóc Ci lepiej spać?

-Zmniejsza stres
-Zmniejsza ból
-Zmienia temperaturę ciała

 

Wieczorne kąpiele w wannie z hydromasażem prowadzą do zmiany temperatury ciała, ułatwiając zasypianie i przypominając w naturalny sposób, że pora spać. Poświęcenie sobie czasu wieczorem, w tym 20 minut na relaks w jacuzzi, pozytywnie wpłynie na Twój sen.

bottom of page