top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraWojciech Ciżek

Basen vs. Swim Spa: Który z nich jest odpowiedni?

Dla pływaków i entuzjastów fitnessu basen może być atrakcyjną opcją. To może zmniejszyć stres związany z pójściem na basen, pozwalając właścicielom domów na pominięcie dojazdu do siłowni, szatni i zatłoczonych torów do pływania.


Ale instalacja basenów może również wymagać pozwoleń, długiego czasu budowy i dodatkowego zagospodarowania terenu. To duży projekt, zwłaszcza dla basenów, z których możesz korzystać tylko przez kilka miesięcy w roku (w zależności od tego, gdzie mieszkasz).


Jednak Swim spa Master Spas oferuje zalety wewnętrznego basenu bez konieczności wykopywania podwórka. A alternatywa dla basenu oferuje również większą wszechstronność i rodzinną zabawę!


Jeśli myślisz o basenie, lepszym rozwiązaniem może być swim spas. Oto cztery rzeczy do rozważenia, zanim pojawi się koparka


Budowanie basenu może być kosztownym i czasochłonnym projektem.


Basen vs. Swim Spas

Wymagania dotyczące obszaru


Basen: Wymagana przestrzeń dla basenu zależy od projektu. Należy jednak wziąć pod uwagę odpowiedni prześwit, który trzeba dodać 3 m do całkowitej długości i 1,5 m do szerokości basenu. Opcje tarasów i patio mogą również zwiększyć przestrzeń potrzebną na basen.


Swim Spa: Planując instalację spa, idealnie jest przewidzieć ok 90 cm wolnej przestrzeni ze wszystkich stron spa. Okresowe kontrole konserwacyjne wymagają wejścia do wnęki sprzętowej, dlatego ważny jest łatwy dostęp do tego obszaru. Inne wymagania instalacyjne obejmują dostęp do źródła prądu i wody. Aby uzyskać więcej informacji, pobierz nasz przewodnik planowania przydomowego ogrodu.


Przez cały rok


Basen: Sezon na basen zależy od tego, gdzie mieszkasz i czy zdecydujesz się ogrzać basen. Zainstalowanie podgrzewanego basenu zwiększy całkowity koszt.


Swim Spa: kąpielisko Master Spas jest przeznaczone do użytku przez cały rok, bez względu na klimat. Jako samodzielne urządzenie ma pełną izolację piankową, która pomaga utrzymać temperaturę wody. Jest też wbudowana grzałka i łatwe w obsłudze elementy sterujące, dzięki którym można ustawić idealną temperaturę wody.


Swim spa Master Spas przeznaczone jest nie tylko do pływania. Rodziny mogą bawić się i relaksować w takim alternatywnym basenie.

Koszty basenu


Basen: Mały basen może wydawać się tańszą opcją w porównaniu do bardziej luksusowych opcji. Jednak, według Home Advisor, budowa basenu kosztuje około 150 000 zł. Ale ta cena to tylko średnia. Projekt basenu przydomowego może być tańszy lub kosztować ponad 400 000 zł, w zależności od tego, czy wybierzesz basen z włókna szklanego, wykładzinę winylową czy beton. Rozmiar i funkcje, takie jak oświetlenie i ogrzewanie, mogą również wpływać na wysokość kosztu budowy basenu.


Swim Spa: Cena swim spa obejmuje jednostkę i wybrane funkcje. Koszt różni się w zależności od wybranego modelu i preferowanego rodzaju przeciwprądu. Może wynosić od 58 000 do 195 000 USD.


Projekt i rozmiar basenu


Basen: Często węższa i dłuższa konstrukcja, wielkość basenu jest różna. Do pływania potrzebujesz co najmniej 1,2m szerokości. Jednak w basenie przydomowym tor ma zwykle szerokość od 2,4m do 3m. Im dłuższy basen, tym łatwiej będzie uzyskać dobry trening. Współpracując z wykonawcą przy projekcie basenu przydomowego, należy wziąć pod uwagę sposób wchodzenia i wychodzenia z basenu. Czy chcesz schody? Potrzebujesz poręczy? Jeśli chcesz, możesz również dodać zintegrowane spa.


Swim Spa: Swim spas Master Spas są w różnych rozmiarach, ale te, które najlepiej nadają się do pływania, mają od 4,57 do 5,87 m długości. Możesz również wybrać kolor akrylu i obudowy w zależności od preferencji, a także dodać pakiety oświetlenia. Spa o długości 5,87 m ma wbudowaną wannę z hydromasażem, ale wszystkie modele mają siedzenia do hydroterapii. Jeśli chcesz mieć bardziej niestandardowy projekt, możesz zabudować Swim spa , wpuszczając Swim Spas w ziemie, taras. Upewnij się, że masz dostęp w podbaseniu do panelu sterowania w spa dla łatwej konserwacji i serwisu.


43 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page